патишта

Пронајдени се 79 резултати на тема „патишта“
Вести

Мицкоски се обврза за 2 милијарди евра инвестиции во патишта и нов асфалт за 1000 километри регионални патишта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција објави голем број проекти кои ги планираат во инфраструктурата. Се...