парламентарни избори

Пронајдени се 69 резултати на тема „парламентарни избори“
Вести

Мицкоски: Предвремените парламентарни избори и се потребни на Македонија и единствен логичен термин е заедно со локалните избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната изјава на новинарско прашање дали може да се очекува предвремени парламентарни...