папа Франциск

Пронајдени се 23 резултати на тема „папа Франциск“
Вести

Владата се уште не открива колку не чинеше посетата- во меѓувреме јавноста дозна што ручаше Папата, проба и скромен македонски десерт

Се чека изготвување на деталниот извештај за финансиската конструкција за трошоците кои ги направи Владата за посетата на папата Франциско....
Вести

Шминки, паштети, кечап и мајонез, четки за коси, ситни пари: Посетителите си ги бараат предметите по мисата на Папата (ВИДЕО)

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, денеска отслужи миса на плоштадот „Македонија“ во Скопје на која присуствуваа...
Скопје

Важна вест за граѓаните кои живеат во центарот на Скопје: Доколку сакате да го користите возилото утре, дислоцирајте го денес

Поради посетата на Папата Франциск, во Скопје се воведува посебен сообраќаен режим и промени во движењето на граѓаните. Поради специјалниот...