палестина

Пронајдени се 33 резултати на тема „палестина“
Вести

Повторно тензии помеѓу Израел и Палестина: Палестинци пукале во автобус со израелски војници, шестмина ранети

Палестинци денеска пукале во автобус со израелски војници што се возеле по пустинскиот автопат на окупираниот Западен Брег, објавија...