оскар

Пронајдени се 22 резултати на тема „оскар“
Култура

Македонија вечерва во трка за Оскар: Целата наша поддршка во рацете на „Медена земја“, филмот на кој сме сите горди

Во театарот „Долби“ во Лос Анџелес ноќеска ќе бидат соопштени добитниците на Оскар за 2019 година во 24 категории, според гласањето на...
ТВ и Филм

Твитер полуде по номинациите за Оскар: Никој не може да поверува дека овој филм не доби номинација

По номинациите за наградите Оскар, не се сите воодушевени од изборот. На листата номинирани не се најдоа некои познати имиња од А-листата. Најмногу...