општина кавадарци

Пронајдени се 113 резултати на тема „општина кавадарци“
Општини

Митко Јанчев денес слави роденден – неговиот син со другарите со несекојдневна торта до градоначалникот на Кавадарци (ФОТО)

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев денеска слави роденден. Ноќеска прв му честиташе неговиот син со интересно изненадување...
Општини

ФОТО: Кавадарци зафатено од силно невреме, екипите на терен – Еве каде да се јават граѓаните ако имаат проблем

Силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд вечерва го зафати Кавадарци. За половина час наврнале 40 литри/м2. Центарот за управување...
Општини

Договорено покачување на платите на вработените во Општина Кавадарци и во јавните комунални претпријатија

Претседателот на ССМ, Дарко Димовски денеска се сретна со градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев на која на барање на синдикатите...
Општини

Јанчев: Зимската служба интензивно работи на расчистување на патот од снег во селата во Бошавијата, Рожден и Мајден

Градоначалникот на општина Кавадарци преку својата официјална Фејсбук страница информираше дека екипи на зимската служба интензивно...