општина карпош

Пронајдени се 49 резултати на тема „општина карпош“
Вести

Скопско Нерези отсечено од Карпош- градоначалникот Богоев ја заборави Козле 3, додека цел ден се фали дека надлежните се на терен! (ФОТО)

Општина Карпош очигледно манипулира со граѓаните на оваа општина, особено со жителите на улицата Козле 3 во скопско Нерези. И Додека...
Скопје

Богоев незаконски руши тениски терени во Карпош, децата кои таму остваруваат успеси станаа жртва на бизнис интерес

Откако аферата „Рекет“ експлодираше во македонската јавност, многумина сметаа дека ваквите нелегални дејности и злоупотреби на власта...
Вести

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ обелоденија дека ќе се градат нови 150 згради во Карпош, Богоев се разочара дека веста ќе излезе во медиумите

Советот на општина Карпош денеска го усвои буџетот за наредната 2020 година, но она што го истакнаа како спорно советниците од ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Животот во Карпош дојде само за градоначалникот- додека општината тоне во ѓубре Богоев се поднови со електрични тротинети

Додека жителите на Карпош го чекаат да дојде животот кој го ветуваше градоначалникот Стефан Богоев пред изборите во 2017 година се гушат...
Вести

Карпош со денови има висока загаденост среде лето- граѓаните прашуваат дали имаат градоначалник или фигура, него мува не го лази

Граѓаните на скопската општина Карпош веќе со денови се жалат на високото ниво на загаденост во општината кое се случува во лето. Социјалните...
Скопје

Жителите на Карпош се уште чекаат да дојде „животот“ кој го ветуваше Стефан Богоев: 6 месеци надлежните не мрднуваат со прст (ФОТО)

Жителите на Карпош секојдневно ја критикуваат неспособноста на градоначалникот Стефан Богоев да раководи со општината Карпош. На социјалните...
Вести

Јаревски: Криминалот се повеќе расте во Карпош, а мерките за расветлување и превенција на тешките кривични дела не функционира

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Карпош Тони Јаревски на својот Фејсбук профил објави видео во кое вели дека криминалот во општината...
Вести

Жителите на Нерези секое лето остануваат без вода за пиење, Богоев лажно ветува, ЈП Водовод парадоксално порача „не трошете вода без потреба“

Жителите на Средно Нерези и повисоките места во населбата веќе со години мака мачат со водата. Имено повеќе илјади жители секојдневно...
Скопје

Урбаната мафија во Карпош цвета- згради никнуваат на секој чекор, жителите секојдневно апелираат дека општината тоне во ѓубре (ФОТО)

Коментарите на социјалните мрежи со денови апелираат да се спречи урбаната мафија која масовно го нападна Карпош кој во минатото важеше...