општина центар

Пронајдени се 55 резултати на тема „општина центар“
Скопје

Богдановиќ за плацот кај „Авто Македонија“: Не верувам дека некој ќе се потепа за изградба на катна гаража!

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ на денешна прес конференција говореше за ситуацијата со парцелата кај „Авто Македонија“...
Скопје

Општина Центар ги исече јапонските цреши во центарот на Скопје, револтот кај граѓаните се повеќе расте (ФОТО)

Општина Центар се одлучи да ги исече до корен јапонските цреши кои цветаа секоја пролет во Скопје и го разубавуваа центарот на градот. Станува...
Скопје

Почнува со работа новото основно општинско училиште во населбата Капиштец – ООУ „Киро Глигоров“ ги отвори вратите за првите ученици

По повод почетокот со работа на новото основно општинско училиште ООУ „Киро Глигоров“, Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ...
Вести

„Општина Центар“: Одбраната бара одложување на расправата бидејќи во моментот не постои овластен тужител на СЈО

Одбраната во предметот на СЈО „Општина Центар“ бара од судот да донесе решение со кое ќе ја одложи денешната главна расправа, бидејќи...