оливер спасовски

Пронајдени се 291 резултати на тема „оливер спасовски“
Вести

„Со кого Седат Пекер имал средби во влада и зошто не е протеран во Турција каде се бара со потерница, Зошто Заев и Спасовски молчат!“

Зоран Заев да каже зошто Седат Пекер се среќавал со негови коалициони партнери и функционери во неговата власт и за што разговарале...
Вести

Спасовски и Заев треба да одговараат за криминална поврзаност со мафијашки босови и нарко картели, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе од 5 години Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи, а Зоран Заев премиер. Стотици и стотици криминалци од целиот свет...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Заев се на врвот на аферата „Мафија“, тие овозможиле логистика за нарко – босови, одговорноста ја префрлија на обични службеници

Спасовски и Заев ја потценуваат интелигенцијата на народот и мислат дека ќе му продадат приказна, дека некој службеник од пасошко одделение...
Вести

Кој ќе му поверува на Спасовски дека полициски службеници без знаење на претпоставените давале пасоши на нарко босови?

Правната држава завршува таму каде СДСМ, Заев и Спасовски почнува. Кој нормален ќе поверува дека полициски службеници сами, без знаење...
Вести

Ковачки до Спасовски: Нема криминалец кој не ви побегнал, а се уште немате постапка ниту проти директорот на БЈБ кој пукаше во Собрание на 27ми април кон народот

Поразителните резултати не дојдоа преку ноќ, значи тие се резултат на алчноста за пари и провизии. Тоа зборувам за првите луѓе на власта....
Вести

Според Спасовски граѓаните не требало да се вакцинираат надвор од Македонија, туку да чекаат вакцинацијата да започне тука

Додека бројот на новозаразени од коронавирус секојдневно рапидно расте, а Македонија е рекордеr по број на починати од ден на ден, министерот...
Вести

СПМ до Спасовски: Бараме веднаш да престанете со прогонот и уште од утре да отпочнете со враќањето на сите вработени кои се незаконски распоредени

Синдикатот на полиција во Македонија преку статус на Фејсбук бара да се врати професионалноста во полицијата. -“ЖИВОТ ЗА СИТЕ”...
Вести

„Три дена молк од Спасовски за картелот „Планина“ е само потврда дека оваа власт е во служба на криминалното подземје“

Пендаровски посочи дека лично не се познавал со луѓето со кои се фотографирал стоечки, со што јасно објасни која е разликата во случајна...
Вести

„Во која друга држава криминалците и врвот на власта седат на една иста маса како Спасовски и Заев, само тука мафијата има своја држава“

„Заевистан“ е државата во која власта се бори со криминалот дружејќи се со криминалците на ручеци и вечери, ова денеска преку соопштение...