одлука

Пронајдени се 49 резултати на тема „одлука“
Вести

ЕК ја поништи одлуката на претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел за проширување на Европската унија во 2030

Извршната власт на Европската Унија инсистира на тоа да нема посебен временски рок за прифаќање на нови земји-членки за влез во унијата. Првите...
Вести

Премиерот на Австралија ја поздрави одлуката на судот за укинување на визата на Ѓоковиќ : Сега е време за тенис

Премиерот на Австралија, Скот Морисон изјави дека одлуката за укинување на визата за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е донесена од здравствени...