одеса

Пронајдени се 30 резултати на тема „одеса“
Вести

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ПОТРЕСНИТЕ СЦЕНИ ОД ОДЕСА! Руски проектили погодија клучни точки – пожарникарите бараат преживеани во урнатините! (ФОТО+ВИДЕО)

Трговски центар и два хотели беа погодени вчера во нападите на Одеса. – Три проектили „Кама“, нови руски хиперсонични ракети, беа...