обвинет

Пронајдени се 15 резултати на тема „обвинет“
Вести

Обвинетиот во случајот со купопродажба на станови сè уште не е приведен, доставил медицинска документација до судот за „оправдано“ отсуство

Обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови која ја обелодени МИА сè уште не е приведен. Од Основниот Кривичен суд...
Хроника

И ги горел рацете на шпорет на нејзината ќерка, а неа ја удирал со шипка: Скопјанец обвинет за малтретирање на партнерката и нејзиното дете

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена истражна постапка, поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривични дела –...