Обединети нации

Пронајдени се 26 резултати на тема „Обединети нации“
Вести

Гутереш ги повика лидерите на  Г-20 на повеќе храброст заради справување со критичните проблеми поради климатските промени

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш ги повика лидерите на земјите од Г-20 да заземат посилна лидерска улога и...
Вести

Иванов во Обединетите Нации: На 30 септември нема да гласам, верувам дека и моите сограѓани ќе донесат мудра одлука

„Не губете ја вербата во себе, бидејќи од вас зависи иднината на Република Македонија. Не губете ја надежта и патриотската љубов кон...
Вести

Трамп: Одговорните нации мора да се бранат против закани за сувереноста, ние ја прифаќаме доктрината на патриотизмот

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска се обрати во Обединетите нации, тој таму кажа дека никогаш нема да ја предадат американската...