новороденче

Пронајдени се 35 резултати на тема „новороденче“
Хроника

ХАОС ВО СКОПЈЕ: 28-годишна девојка се обидела да киднапира новороденче – се оддалечила од родителите и со такси тргнала кон нејзиниот дом

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишна скопјанка...
Занимливости

ЧУДО СЕ СЛУЧИ НА ПОРОДИЛНО ОДДЕЛЕНИЕ: Бебе ПРООДУВА само неколку минути по пораѓајот – буквално сите занемеа (ВИДЕО)

Не е вообичаен пример кога бебе или новороденче може да се види како ги прави првите чекори неколку минути по раѓањето. Затоа ова видео...