новинари

Пронајдени се 92 резултати на тема „новинари“
Вести

Од бројката ќе ве полазат морници: Еве колку новинари починаа од коронавирусот известувајќи од болниците и критичните жаришта

Десетици новинари починаа низ светот од новиот коронавирус во изминатите два месеца, соопшти невладината организација Кампања за заштина...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ искажува почит за новинарите: Тие се хероите кои навремено информираат, побрзо закрепнување за заразениот новинар

ВМРО-ДПМНЕ оддава огромна почит за сите медиумски работници, кои во овие тешки денови се во 24 часовна готовност за навремено да не информираат...
Вести

Стоилковски: Групното отпуштање на новинари е реалната слика за лицемерието на економските мерки и зафатот „зачувување на работните места“ на СДСМ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку свој статус на Фејсбук статус пишува дека лицемерието на СДСМ е отпуштање на новинари...