нобелова награда за мир

Пронајдени се 13 резултати на тема „нобелова награда за мир“
Вести

Сакам да бидам последната жена на која ова и се случило: Нобеловката Надиа Мурад преживеала пеколно сексуално ропство (ВИДЕО)

25 годишната Надиа Мурад е младата добитничка на Нобеловата награда за мир оваа година, жена чија животна приказна е неверојатна, полна...