њујорк

Пронајдени се 89 резултати на тема „њујорк“
Познати

Принцот Хари и Меган прв пат во јавноста по раѓањето на нивната ќерка: Парот во посета на Њујорк, а еве и поради која причина се таму!

– Меган Маркл и принцот Хари вчера пристигнаа во Њујорк каде што, меѓу другото, го посетија и Светскиот трговски центар. Во поглед на...
Вести

ВИДЕО: Њујорк и Њу Џерси погодени од дожд кој може да падне еднаш во 500 години, градови поплавени, најмалку 22 загинати

Најмалку 22 лица загинаа во поплавите како резултат на рекордните врнежи во североисточниот дел на САД. Сепак, тој број се уште не е потврден....
Занимливости

Њујорк е преплавен, луѓето бегаат а многумина не можат да поверуваат што прави овој човек за тоа време! (ВИДЕО)

Во Њујорк е прогласена вонредна состојба поради силните дождови и поплавите и додека властите ги молат луѓето да не излегуваат од дома,...
Вести

ВКЛУЧЕН ЦРВЕНИОТ АЛАРМ: Издадено предупредување за ураган во сојузни држави во Америка каде што има многу Македонци

Предупредување за ураган е издадено за американските сојузни држави Конектикат и Њујорк, пред се за Лонг Ајленд, поради можно засилување...