Никола Мицевски

Пронајдени се 243 резултати на тема „Никола Мицевски“
Вести

Мицевски: Дежурната Кузеска нека си го извести класниот дека нивната пратеничка група никогаш не е присутна во Собранието

Процедуралното го земам и за прес конференциите и графиките кои што ги правеше Социјалдемократскиот сојуз во минатиот ден на оваа тема....
Вести

Мицевски до Џафери: Предложивме 10 закони, поминаа законските 3 дена, и се уште не се преведени, го кршите и злоупотребувате Деловникот на Собранието

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на денешната собраниска седница вели дека пратеничката група на...
Вести

Мицевски: Барањето за предвремени парламентарни избори е од граѓаните со кои сме секојдневно во комуникација и бараат спас од оваа национална катастрофа

Има голем процент на разочарани граѓани кои што се разочарани токму од состојбата во која се наоѓаат. Во секојдневна комуникација сме...
Вести

Мицевски: Собранието ќе го напуштиме само кога ќе изгласаме одлука за распуштање и распишување на предвремени парламентарни избори

Оваа неспособна и нефункционална влада се пресликува и во македонското собрание и денеска во една показна вежба им покажавме што ќе...
Вести

Мицевски до Џафери: Со закон бараме оризот да биде стратешка култура, а вие го кочите и 5 дена не можете да преведете само еден збор

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денеска од собраниската говорница побара од претседателот на Собранието...
Вести

Мицевски: Уследува активна блокада бидејќи Ковачевски и Владата одбија дијалог во 4 клучни области за граѓаните и разговор за предвремени избори, имаме живот во национална катастрофа

Денес пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ имаше координативна средба на која што присуствуваше...
Вести

Мицевски до Османи: Не го приватизирај македонското прашање во односите со Бугарија, почни да си ја работиш работата за која си платен

Министерот за надворешни работи Бујар Османи продолжува со скандалозното однесување и ПРИВАТИЗИРАЊЕ на македонското прашање и односите...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти денешната седница бидејќи Одлуката за изменување и дополнување на Одлука за избор на претседател, заменик претседател и членови се стави на пленарна седница без да го помине филтерот

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти денешната пленарна седница поради тоа што Одлуката за изменување и дополнување на Одлука...
Вести

Мицевски: Доколку навистина Владата и министерството за финансии сакаа законите за акцизи и ДДВ да стапат на сила тогаш ќе го прифатеа нашиот закон уште пред 12 дена и амандмански ќе реагираа

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе измени на закон за акцизи и предлог закон за изменување и дополнување на законот...
Вести

Мицевски: Власта да престане безочно да ги лаже граѓаните и да ги прифати предлозите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Овој народен грабеж треба и мора веднаш да престане. Власта мора да реагира веднаш. Се’ што треба власта да направи е да престане безочно...
Вести

Мицевски до Митрески: Со разрешување на Зендели од комисијата за избори и именување на пленарна седница, го прекршивте Деловникот

ВМРО-ДПМНЕ ја бранеше процедурата која што СДСМ и ДУИ ја злоупотребија и максимално го прекршија деловникот, вели координаторот на...
Вести

Мицевски: Владејачкото мнозинство плашејќи се да не влезе во офсајд, магично исчезнаа 400 амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за да не дискутираат за неделовничките чекори на власта

„Еве втор ден, исто место, иста сала, но денеска малку сменет составот на луѓето кои што се внатре. По вчерашниот  цел ден убедување дека...
Вести

Мицевски: СДСМ и ДУИ повторно демонстрираат уставно и деловничко насилие, по којзнае кој пат се обидуваат да го приватизираат Собранието

Денес во Собранието се случува уште еден скандал и уште едно брутално кршење на Деловникот и газење на Уставот на Република Македонија....