неработни денови

Пронајдени се 65 резултати на тема „неработни денови“
Вести

НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД – годинава големо разочарување за сите, следен празник дури во август, а останува само уште еден споен викенд во 2022!

Следниот петок е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед поради празнувањето на Духовден со што граѓаните добиваат уште...
Вести

ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА САМО УШТЕ ДВА СПОЕНИ ВИКЕНДА – во мај ќе одмараме дури два дена, во јуни само еден, ова се сите неработни денови

Во понеделник ни доаѓа уште еден неработен ден и споен викенд, а потоа во месец мај ќе одмараме уште еднаш и тоа на 24 во вторник. Следен...
Живот и стил

НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ: Остануваат уште два продолжени празнични викенди за сите граѓани до крајот на годината

Во 2022 година, на сите македонски граѓани им остануваат уште два продолжени викенди. Продолжен викенд ќе има за 1 мај, кој се паѓа во недела,...
Вести

НЕ СЕ РАЗОЧАРУВАЈТЕ: Ќе имаме споен викенд и следниот понеделник, потоа во мај ќе одмараме уште еднаш, па во јуни не очекува нов неработен викенд!

Веќе одмараме четири дена, по повод најголемиот христијански празник Велигден,  потоа следува и први мај и празникот Рамазан Бајрам...
Вести

ЌЕ ОДМАРАМЕ 5 ДЕНА ВО РОК ОД ЕДНА НЕДЕЛА – еве ги неработните денови кои ни доаѓаат наскоро, потоа следниот споен викенд дури за два месеци!

Ни доаѓа најголемиот христијански празник Велигден, а со тоа и споен викенд и неработни денови во нашата земја. Ќе одмараме четири дена,...
Вести

ЌЕ РАБОТИМЕ УШТЕ МНОГУ ДО СЛЕДНИОТ НЕРАБОТЕН ДЕН – за споен викенд ќе чекаме цели три месеци, еве ги неработните денови до крајот на годината

Во 2022 година македонските граѓани ќе имаат четири продолжени викенди. Од вкупно 11 неработни денови за сите граѓани, пет се поврзуваат...
Живот и стил

Следната среда е НЕРАБОТЕН ДЕН за граѓаните од православна вероисповед: Во 2022 има четири продолжени празнични викенди за сите граѓани

Во 2022 година македонските граѓани имаат четири продолжени викенди. Од вкупно 11 неработни денови за сите граѓани, пет се поврзуваат со...
Вести

СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ПОСЛЕДНИТЕ ДВА НЕРАБОТНИ ДЕНА ВО МАКЕДОНИЈА – еве колку споени викенди имаме во 2022 година

Неработни денови за сите граѓани во нашата земја повеќе нема, но затоа има уште два неработни дена и тоа за Турците и Католиците во Македонија. Прво...
Македонија

Во среда е последниот неработен ден за годинава – еве ги сите празници во 2022, ЗАБОРАВЕТЕ НА СПОЕНИТЕ ВИКЕНДИ до година!

Согласно Законот за празници на Република Северна Македонија, 8 декември 2021 година (среда) – „Св. Климент Охридски“ е неработен ден...
Живот и стил

Следната седмица има неработен ден за сите граѓани, а еве кој ќе одмара уште по еден ден до крајот на месецов

Последниот неработен ден за 2021 година, кој ќе важи за сите граѓани ќе биде 8 декември (среда). На овој ден се празнува „Св. Климент Охридски“. Инаку...
Вести

Утре е последниот споен викенд за оваа година – до крајот остануваат уште два неработни дена, но ќе одмараме само еднаш

Утре е последниот споен викенд за оваа календарска година. Ден на востанието на Македонија или Ден на народното востание на македонскиот...
Вести

До крајот на годината само уште еден споен викенд – еден празник се паѓа во сабота кој не се поместува, убаво испланирајте си ги овие денови!

Полека но сигурно поминува и денешниот неработен ден во земјава,а до крајот на годината остануваат уште неколку такви за сите граѓани...
Вести

Следната недела повторно ќе одмараме – до крајот на мај уште еден споен викенд, а потоа споен викенд ни следува и во јуни

Следниот четврток е неработен ден, а потоа ни следува уште еден споен викенд до крајот на месец мај. Имено муслиманскиот празник Рамазан...