нејмар

Пронајдени се 49 резултати на тема „нејмар“
Фудбал

Цел свет се мајтапи со Нејмар: Новинар ја емитираше повредата на фудбалерот, а тоа што го направи потоа ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Бразилецот Нејмар е на мета на критика на светската фудбалска јавност, по неговото „глумење”...
Занимливости

Глетка која ќе ви го скрши срцето: Погледнете како 3 годишниот Лукас го прослави голот на Нејмар (ФОТО)

Фудбалерите на Бразил изборија пласман во четвртфиналето од Светското првенство во Русија, откако ја совладаа селекцијата на Мексико. Големиот...
Фудбал

Тој не е фудбалер, тој е вртелешка од 222 милиони евра- целиот свет го трола Нејмар и неговиот драматичен пад (ВИДЕО)

Откако вчера Нејмар имаше драматичен пад за време на мечот против Србија, тој стана интернет сензација. Познато е дека Бразилецот добро...
Познати

Фановите ја обвинуваат дека е предавничка: Сораја се фотографираше гола во дресот на Нејмар во неговиот приватен авион (ФОТО)

Познатата српска старлета Сораја Вучелиќ допатува во Москва како би уживала директно од трибините во мечот помеѓу Србија и Бразил. Но...