нбрм

Пронајдени се 69 резултати на тема „нбрм“
Вести

Владата во обид да направи партизација на НБРМ: Кои се лицата предложени од Заев за високо платени позиции со мандат од 7 години?

Владата ги предложи поранешниот министер за финансии Никола Поповски и професорите Борче Треновски и Марјан Петрески за нови неизвршни...
Економија

Оштетените штедачи: Дали извлекувањето на парите од Еуростандард Банка е награда за Ангеловска за влез во бордот на МТ?

Оние депоненти во Еуростандард Банка што добиле инсајдерска информација за намерата на Народна Банка да прогласи стечај во Еуростандард...
Економија

Кадиеска-Воиновиќ: Кредибилни политики не се 50 милиони евра за невладини организации, а да немате пари за 40.000 компјутери и бесплатен интернет

Поранешната вицегувернерка на НБРМ, Маја Кадиеска-Воиновиќ, денеска гостуваше во Утрински брифинг која говореше за кредибилни политики...
Вести

КОСТОВСКИ ЗА КРИВИЧНИТЕ: Знам дека се против нас сопствениците, прстот го вперувам кон Владата, таа на ова кумувала

Јас не знам против кого се поднесени кривичните пријави бидејќи досега не сум добил никакви документи, но претпоставувам дека тоа е...
Вести

Мицкоски: Добро е што владата ја прифати идејата за државни записи и да не манипулираат со реформата на пензиските фондови

Една од темите за која лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говори во неговото денешно видео обраќање е економска и е поврзна со предлогот кој што ВМРО-ДПМНЕ...