наум стоилковски

Пронајдени се 302 резултати на тема „наум стоилковски“
Вести

Стоилковски: Чиста партизација- во предизборниот период се распишува оглас за 200 од 600 предвидени вработувања во АД ЕЛЕМ

СДСМ и Зоран Заев во паника од поразот, во очи на избори бесрамно продолжуваат со предизборни вработувања и партизација на институциите....
Вести

Стоилковски: Шекеринска доделува тендер од 1,6 милиони евра на компанија блиска до Анѓушев- ваквите бомбона бизниси мора и треба да бидат преиспитани

Уште не оладено столчето на екс-вицепремиерот Кочо Анѓушев, компанија блиска до него заработува тендер од 1 милион и 600 илјади евра од...
Вести

Стоилковски: СДСМ ја злоупотребува Цариградската Патријаршија за изборен маркетинг на Заев кој го претставуваше Вартоломеј како нечесник

Зоран Заев и СДСМ продолжуваат да ја злоупотребуваат власта и државата во изборни цели. Зоран Заев е бесрамник кој што нудеше поткуп...
Вести

Стоилковски: Во кое својство Оливер Спасовски го однесе партискиот лидер Зоран Заев на средба со Вселенскиот Патријарх?

„Страховладата“ на СДСМ целосно се потчинува на Зоран Заев и се однесува како воопшто да нема техничка влада и технички премиер за...
Вести

Стоилковски: Власта молчи за „Рекет 3“ три месеци пред избори, а главни ликови во него се Венко Филипче и Зоран Заев

Молчи власта за „Рекет 3“ на 3 месеци пред избори. Главни ликови во „Рекет 3“ се Венко Филипче и Зоран Заев. И двајцата се единствени...
Вести

Стоилковски: Филипче мора да објасни дали и зошто договарал детали за градбата на штипската болница во куќа на шоумен?

Владата молчи за аферата „Рекет 3“, молчи Оливер Спасовски, молчи Венко Филипче. Нема ниту глас од Зоран Заев, иако „Рекет 3“ како надоврзување...
Вести

Стоилковски: Заев со обвинитеството во пупка ги кријат вистинските лица кои што стојат зад најголемата криминално – рекетарска афера

Секому му е јасно дека „Рекет“ не застанува на тројцата обвинети и дека спрегата на Зоран Заев со обвинитеството во пупка ги кријат...
Вести

Стоилковски: Скандалозните податоци за бранот на непотизам и заразата од партиски вработувања во предизборието се фрапантни

Скандалозните податоци за бранот на непотизам, заразата од партиски вработувања во предизборието се фрапантни, обелоденува Наум Стоилковски,...
Вести

Стоилковски: Заев го поништи огласот за набавка на опрема и механизација за РЕК Битола за да може да распишува милионски тендери за ископ и транспорт на руда

Зоран Заев и СДСМ пред три години го поништија огласот за набавка на механизација и опрема за РЕК Битола, распишан од претседателот...
Вести

Стоилковски: Власта свесно го става профитот на олигарсите пред здравјето на граѓаните и го премолчува труењето

Зад мене е депонијата Дрисла, овде се согорува отпад не само од Скопје, туку од целиот поширок регион, и од Тетово и од Гостивар, истакна...
Вести

Стоилковски: Заев и неговите олигарси не трујат – Количеството на отровен сулфур диоксид во воздухот е 3 пати над дозволеното

На ова место СДСМ ветуваа чист алпски воздух, а добивме чад и сулфур. Македонија тоне во отровен смог. Неколку фабрики на олигарсите...
Вести

Стоилковски: ЈО мора да отвори истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Филипче во скандалот соуништувањето на инсулин со валиден рок

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче...
Вести

Стоилковски: Потребна е кривична одговорност за Филипче и за вклучените во уништувањето на инсулинот со валиден рок- направена e штета на буџетот

Венко Филипче е одговорен за уништување на инсулин со валиден рок. Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги...
Вести

Стоилковски: Ако Филипче утврдил сомнителен инсулин, зошто тогаш нема постапка за одговорност, фатени се живи како прават малверзации со валиден инсулин

Аферата со валидниот инсулин повлекува кривична одговорност за министерот за здравство и владата на Зоран Заев, истакна Наум Стоилковски,...
Вести

„Филипче фатен во лага, владината „Малмед“ тврди дека уништениот инсулин е без недостатоци, потребна е кривична одговорност“

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека...
Вести

Стоилковски: ЈО на Јовески наместо истраги кон СЈО целосно сака да го преземе, онака како му е наметнато од власта и сето тоа да помине без одговорност

Институцијата со чија помош беше извршен милионски рекет и од чија што сметка беа исплаќани милионски суми на лица блиски до власта,...