натпревар

Пронајдени се 24 резултати на тема „натпревар“
Вести

ФОТО: Директорите, пратеникот и градоначалникот од СДСМ ги прекршија протоколите- велат добиле покана од РФМ, од таму се оградуваат

На вчерашниот натпревар помеѓу Македонија и Данска и покрај забраната за публика, директорот на Зоолошка градина, Ѓорги Галетановски,...
Фудбал

ФОТО+ВИДЕО: Сцени од кои солзите не запираат – Бока со посебна чест за Марадона, ќерката не можеше да ја сокрие тагата

Солзи кои се леат како дожд на три различни страни вечра вечерта поради смртта на Диего Марадона. Победи неговата Барселона, неговиот...
Фудбал

Поради овие жешки фотографии по танга познатата спортска презентерка спаси „жива глава“ на мечот Ривер-Бока (ФОТО)

Вчера заврши мечот помеѓу Ривер Плејт и Бока Јуниорс кои предизвика големо светско внимание, како кај фановите така и кај многуте познати...