напади

Пронајдени се 40 резултати на тема „напади“
Вести

Украина се подготвува пред очекуваните руски напади за 9 мај: Oвие симболични датуми „за рускиот агресор се како црвеното марамче за бикот“

Украинските сили ги зацврстиле своите позиции околу Харков, вториот по големина град во земјата, додека руските сили денеска извршија...
Вести

Николоски за нападите врз Арсовска: Во отсуство на аргументи, се служат со навреди на лична основа, толку примитивно, ниско и долно од луѓе кои глумат урбани ликови

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната посета во општина Центар одговарајќи на новинарско прашање кој е...
Вести

СИТУАЦИЈАТА НАДВОР ОД КОНТРОЛА ВО МЕКСИКО: Нарко-картели ги напаѓаат полицијата и армијата со експлозивни дронови (ВИДЕО)

Мексиканскиот министер за одбрана Луис Кресенсио Сандовал денес потврди дека припадници на нарко картелот ја нападнале полицијата...