награда

Пронајдени се 74 резултати на тема „награда“
Вести

МОЛК и ГОЛЕМ СРАМ: Во година со врвни спортски успеси, АМС и Мојсоски не ја доделија наградата „8-ми Септември“

Со државната наградата “8-ми Септември”, секоја година се оддава признание на спортисти, тренери и спортски работници за остварувања...
Вести

Власта на Заев на секој начин се обидува да го избрише Гоце Делчев: Веќе три години не се доделува престижната награда која го носи неговото име

Власта на Зоран Заев на секој начин се обидува да го избрише македонскиот револуционер и борец за слобода Гоце Делчев. Веќе три години...
Хроника

СКОПЈЕ: Побарала одредена сума на евра, бонбониера и пијалак – медицинска сестра побарала мито, па останала во шок кога дознала кој ја пријавил!

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело „примање награда...