МЗШВ

Пронајдени се 18 резултати на тема „МЗШВ“
Вести

Трипуновски: Влегуваме во институциите и ќе работиме на постигнување на стандарди за да обезбедиме фер и демократски избори

Нема поголема одговорност од таа да се служи на граѓаните и да се работи за Република Македонија, особено во време кога државата стагнира, ...
Вести

Трипуновски: Со моето бркање од работа, власта потврдува дека се забранува критиката и различното мислење во институциите

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната прес-конференција истакна дека му е прекинат работниот однос на Цветан...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски треба да одговара зошто дозволил лице кое е привремено вработено да уништи службено возило надвор од работното време

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека продолжува низата од скандали на злоупотреба на службени возила од страна на оваа криминална власт. -После...
Вести

Не само што летуваат, туку и кршат- советник на министерот за земјоделство го упропастил службениот автомобил (ФОТО)

По турите до Солун и Охрид на МВР, сега функционерите на власта почнаа и да ги кршат службените возила, кои им се доверени за извршување...