министерство за здравство

Пронајдени се 98 резултати на тема „министерство за здравство“
Вести

Затворена канцеларијата на ФЗОМ во Драчево: Граѓаните на голема мака, здравствените власти глуви за нивниот проблем

Веќе неколку месеци Канцеларијата на Фондот за здравство која се наоѓаше во поликлиниката Драчево е затворена. Жителите од околните...
Вести

Стојаноска: Дали министерот за здравство Филипче е запознаен со вработувањата на фамилиите на неговите најблиски соработници

На денешната собраниска седница пратеничката од редовите ВМРО ДПМНЕ Дафина Стојаноска постави неколку собраниски прашања. Имено таа...
Вести

Незадоволството расте: Администрацијата во здравство утре на протест пред Министерството за здравство

Администрацијата во здравството, или вработени во Клинички, како и од други јавно здравствени институции ќе протестираат пред Министерството...
Вести

Маскирани крадци со пиштоли се шетаат во Клиничкиот центар- Министерството за здравство крие како ја „гарантира“ безбедноста на пациентите

Министерството за здравство веќе една недела молчи на поставените прашања на КУРИР и крие од јавноста одговор кој навистина се грижи...
Вести

Медицинските сестри кои сакаат да работат во службите за патронажна дејност до 30 јуни да достават писмо за интерес до МЗ

Министерството за здравство соопшти дека сите заинтересирани медицински сестри, кои имаат интерес да бидат ангажирани и да работат...
Вести

Арсовски: Се случува криминална приватизација на јавното здравство- време е оваа власт да почне да работи во интерес на здравјето на граѓаните

Иако од Министерството за здравство, тврдат дека превземаат чекори за унапредување на јавното здравство во повеќе категории, сепак...