мигранти

Пронајдени се 324 резултати на тема „мигранти“
Хроника

„Едно општество за сите“: Арачиновец фатен кај Струмица со 36 лица од Сирија, Ирак, Пакистан, Авганистан и Камерун

Полициски службеници од СВР Струмица вчера го лишиле од слобода Б.А.(29) од скопското село Арачиново поради тоа што во 5:45 часот на регионалниот...