мигранти

Пронајдени се 519 резултати на тема „мигранти“
Вести

Австрија тврди дека расте притисокот врз балканската рута: 100.000 мигранти се обидуваат да дојдат до „златниот запад“

Шефот на Одделот за борба против трговија со луѓе во Криминалистичката служба на Австрија, Гералд Тацгерн предупредува дека расте притисокот...
Регион

ХАОС ВО ЦЕНТАРОТ НА БЕЛГРАД: Група мигранти упаднале во познатиот бутик „Зара“ – го нападнале обезбедувањето и ограбиле роба (ВИДЕО)

Вчера во Белград околку 18:00 во самиот центар на „Кнез Михаилова“ се случил невиден хаос. Имено, група мигранти упаднале во бутикот „Зара“,...