мерки

Пронајдени се 279 резултати на тема „мерки“
Вести

„Потребни се итни протоколи од здравствените власти за новата пандемија со мајмунски сипаници, за да не ни се повтори катастрофата со Ковид-19“

Здравствениот систем во Македонија е во целосен колапс. Пациенти бегаат од тестирање, а здравствените власти без протоколи за лечење...
Регион

Маските се задолжителни на одредени места и во наредните 14 дена: Во Црна Гора продолжени мерките против Ковид-19

Епидемиолошките мерки, задолжително носење заштитни маски во здравствените установи, колективните центри и јавните превозни средства,...
Вести

Кризниот координативен штаб сè уште нема закажано состанок – кога ќе се усвојат препораките за укинување на маските во затворен простор?

И покрај најавите и очекувањата, сеуште нема закажано состанок на Кризниот координативен штаб кој треба да ги разгледа препораките...
Регион

Доколку планирате одмор во Црна Гора ова би требало да го знаете: Носењето маски е задолжително на овие места, а еве кои мерки сè уште важат

Директорот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) Игор Галиќ денеска изјави дека Советот на Владата на Црна Гора донел мерки во борбата...