маврово

Пронајдени се 85 резултати на тема „маврово“
Вести

Оваа зимска идила вечерва ќе ве маѓепса: Во овој македонски туристички центар сè е бело, а ѕвездите мислите ќе ги дофатите (ФОТО)

Маврово вечерва блеска во сиот свој сјај. Туристичкиот бисер на Македонија веќе неколку денови е прекриен со снег, а вечерва од фотографијата...
Вести

СЕ ТРЕСЕ БУКВАЛНО ЦЕЛАТА ВИКЕНДИЦА: Оваа видео снимка од куќа во Маврово за време на земјотресот ќе ви ја заледи крвта (ВИДЕО)

Речиси несекојдневна видео снимка беше објавена на социјалните мрежи од една безбедносна камера поставена во викендица во Маврово. Камерата...