мауро икарди

Пронајдени се 89 резултати на тема „мауро икарди“
Познати

ФОТО: Икарди се огласи демантирајќи ги проблемите со сопругата Ванда Нара и позира заедно со неа: „Неспособни и злонамерни луѓе се обидуваат да ме дискредитираат“

Никогаш од фудбал не отсуствува поради лични причини, а проблеми лични – нема, ова е одговорот на Аргентинецот кој се налути на отровните...
Познати

Како во филмовите за возрасни: Сликата објавена од Мауро со Ванда не се препорачува за помлади возрасти (ФОТО)

Ванда Нара и нејзиниот сопруг Мауро Икарди имаа прилично турбулентна година обележана со скандал со неверство. Ванда и Мауро ги погодија...
Познати

Ванда и Икарди се смирија, имале потпишано развод, но таа се предомислила: Едно писмо промени се, не можам без него

На големата сапуница меѓу напаѓачот на ПСЖ Мауро Икарди и Ванда Нара по се изгледа конечно и се гледа крајот. Веќе неколку дена трае...
Познати

Нов заплет во сапуницата: Овој славен пејач сакал да ја утеши Ванда Нара, Икарди збеснал кога дознал што и понудил (ФОТО)

Аргентинскиот фудбалер Мауро Икарди се врати кај сопругата Ванда Нара, откако се појави скандалот меѓу него и познатата актерка Евгенија...