матура

Пронајдени се 20 резултати на тема „матура“
Познати

Се враќа модата: Фустанот кој го носела Цеца на својата матура го има во секоја продавница, овој модел не старее повеќе од 30 години (ФОТО)

Балканската фолк дива листајќи по спомените се присети на времето кога таа беше матурант. Светлана Цеца Ражнатовиќ направи вистински...
Вести

Лефков: Барањата на средношколците се разумни, ние како опозиција поднесовме предлог закон за измена на Законот за средно образование

Барањата на матурантите се разумни и нашиот удел како опозициска пратеничка група е да го поднесеме тој предлог закон за измени на законот...
Вести

По неуспешниот состанок со Царовска, матурантите денеска на бојкот – не се приклучаат на настава додека министерката не ги прифати нивните барања

Откако вчерашниот состанок на сојузот на средношколци со министерката за образование и наука, Мила Царовска беше неуспешен, за денеска...
Занимливости

За овај преубав пар на матура со денови зборува целиот регион: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги објавија нивните...
Занимливости

Немал партнерка за матура, па смислил најуникатен начин да не биде осамено момче: Овие фотографии го насмеаја светот

Немал девојка за матура, па овој тинејџер од САД, со помош на мајка му направил многу интересна креација. Освен што облеката му е половина...
Живот и стил

Тинејџерка била мета на силеџии на училиште: На сите им ја затвори устата кога ВАКА се појави на матура (ВИДЕО)

Клое и нејзиниот чичко Грант сакаат да ја поткренат јавната свест за дечињата кои се малтретирани во училиште од своите соученици. Ситуација...
Познати

Фотографија стара 27 години- кога ќе ја видите Цеца како била облечена за матурата веднаш ќе ви стане јасно дека ѕвездата била родена (ФОТО)

Пејачката Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија од својата матурска прослава која се случила пред 27 години. Имено...
Занимливости

Матурантка нарачала убав, црвен фустан: Кога го проба тоа што го доби сфати дека вака сигурно нема да оди на матура (ФОТО)

За голем број тинејџерки, матурската вечер претставува еден од најважните случувања во животот кога во гламурозно издание ќе зачекорат...
Занимливости

Стана од ковчегот, а присутните занемеа: Сите мислеа дека се одржува погреб, а наместо тоа се случувало спротивното (ФОТО+ВИДЕО)

Една матурантка од Америка наиде на остри критики откако одбра необичен превоз за нејзината матура. Станува збор за Александрија Кларк...