Марија Митева

Пронајдени се 87 резултати на тема „Марија Митева“
Вести

Митева: Најавата за коалиција па излегување со одделни кандидати на СДСМ, БЕСА И ДУИ е веќе видено и претстава за граѓаните и чиј мотив се лагата и голата власт

Марија Митева, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што БЕСА излегува со посебни кандидати од...
Вести

Митева: Објектот кај ТЦ Мавровка кој го покажаа како „симбол за решеноста” стана објект за прием на партиски функционери на СДСМ и ДУИ

Празните зборови се одлика на Шилегов, од се што до сега кажа и вети видовме спротивни дејствија. Случајот со дивоградбата кај „Мавровка“...
Скопје

Митева до Шилегов: Каде се 12.5 милиони евра од продажбата на градската куќа? Ништо не направивте, ВМРО-ДПМНЕ купи 4 пати повеќе возила и механизација

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева денеска повторно го праша Шилегов каде се и за што се потрошени 12.5 милиони евра од продажбата...
Вести

Митева: „Дрисла“ загадува и дишеме загаден воздух поради согорувањето на отпадот кој што е складиран, а Шилегов молчи

На 20.01.2020 година Петре изјави: – „Во периодот што следува, за исправноста на работењето на депонијата „Дрисла“ ќе одговара Град Скопје...
Вести

Митева и Муцунски остварија средба со Сагарц, пратеник во Европскиот парламент и известител во сенка за Република Македонија

Меѓународниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски заедно со Портпаролката Марија Митева остварија средба со Кристијан Сагарц, пратеник...
Вести

Митева: Преку регулација на криптовалутите ВМРО-ДПМНЕ обезбедува повеќе од половина милијардa евра во македонскиот Буџет

Време е да зборуваме за сериозни политики, за иднината и за она кон што целиме. Целиме кон намалување на криминалот и корупцијата, а за...
Вести

Митева: Старите кадри на СДСМ се доказ дека во фокусот не се граѓаните, фокусот е во криминалот и зачувување на власта по секоја цена

Не случајно се вели дека локалните власти и општинската самоуправа се првата, основна и појдовна точка за сите прашања што ги засегаат...
Вести

Митева: Како награда за извршеното насилство врз жените СДСМ му ја даде довербата на Ацо Велковски за втор мандат во општина Лозово

Насилството врз жените во политиката и во изборниот процес претставува закана и за интегритетот на изборниот процес и за квалитетот...
Вести

Митева: Шилегов нема одговори каде се парите од продажбата на Градската куќа, за колку ја зголеми администрацијата и зошто на работа оди во 10 часот ?

Чујте и почујте… Малициозниот стил на однесување им е непроменет, но тоа е помалку важно… Прво, господине Шилегов за вкусови не...
Вести

Митева: Испуканите плочки на кејот чинат речиси 70 евра по метар квадратен- она што го отсликува Шилегов е инфраструктурна стагнација, импровизација и лоши проекции за градот

Договорот за партерно уредување на Кеј „13ти Ноември“ изнесува речиси 1,5 милиони евра. Огромната разлика во цените која ја согледуваме...