Марија Митева

Пронајдени се 77 резултати на тема „Марија Митева“
Вести

Митева: Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Ново Село Звонко Ангелов вршел притисок и се заканувал на самохрана мајка

Во општина Ново Село, кандидатот за градоначалник на СДСМ, Звонко Ангелов вршел притисок и се заканувал на самохрана мајка. Нападите...
Вести

Митева до Пејкова: Политиката на Заев кон жените станува токсична, кога покажуваше лактови аплаудираше или беше во редот на оние кои се спротивставија?

Нивото на сексизмот кон жените во политиката почнува да станува токсично со Заев. Неговите екстремни вулгарности се премногу вообичаени...
Вести

Митева: СДСМ и ДУИ се договорија за 14 изгорени луѓе од Тетово, велат дека виновен е кабелот, а кога не може да се договорат за бизниси, физички се пресметуваат во центарот на Скопје

Загрижуваат постапките на насилство кои се случуваат во редовите на власта. Ваквиот чин на физичка пресметка ја покажува нервозата...
Вести

Митева: Градот Скопје со Шилегов наместо проекти за скопјани, финансира здруженија кои се сомничат за педофилија (ФОТО)

Денес уште еднаш ќе ја објавиме вистината која Шилегов се обидува да ја премолчи пред јавноста. Скандалозниот камп кој бил организиран...
Вести

Митева: Најавата за коалиција па излегување со одделни кандидати на СДСМ, БЕСА И ДУИ е веќе видено и претстава за граѓаните и чиј мотив се лагата и голата власт

Марија Митева, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што БЕСА излегува со посебни кандидати од...
Вести

Митева: Објектот кај ТЦ Мавровка кој го покажаа како „симбол за решеноста” стана објект за прием на партиски функционери на СДСМ и ДУИ

Празните зборови се одлика на Шилегов, од се што до сега кажа и вети видовме спротивни дејствија. Случајот со дивоградбата кај „Мавровка“...
Скопје

Митева до Шилегов: Каде се 12.5 милиони евра од продажбата на градската куќа? Ништо не направивте, ВМРО-ДПМНЕ купи 4 пати повеќе возила и механизација

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева денеска повторно го праша Шилегов каде се и за што се потрошени 12.5 милиони евра од продажбата...
Вести

Митева: „Дрисла“ загадува и дишеме загаден воздух поради согорувањето на отпадот кој што е складиран, а Шилегов молчи

На 20.01.2020 година Петре изјави: – „Во периодот што следува, за исправноста на работењето на депонијата „Дрисла“ ќе одговара Град Скопје...
Вести

Митева и Муцунски остварија средба со Сагарц, пратеник во Европскиот парламент и известител во сенка за Република Македонија

Меѓународниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски заедно со Портпаролката Марија Митева остварија средба со Кристијан Сагарц, пратеник...
Вести

Митева: Преку регулација на криптовалутите ВМРО-ДПМНЕ обезбедува повеќе од половина милијардa евра во македонскиот Буџет

Време е да зборуваме за сериозни политики, за иднината и за она кон што целиме. Целиме кон намалување на криминалот и корупцијата, а за...