малта

Пронајдени се 64 резултати на тема „малта“
Вести

НА МАЈКА МИ ПРВО И УДРИЈА ИНЕКЦИЈА, А ПОТОА И КАЖАВМЕ ДЕКА БРАТ МИ ЗАГИНАЛ – телото на Мартин од Малта ќе биде донесено во сабота

Телото на Мартин Костов од Чешиново, момчето кое минатиот вторник загина во сообраќајна несреќа на Малта, ќе биде донесено во сабота. Од...
Вести

ДАЛЕКУ ОД СВОЈАТА ЗЕМЈА НО ОБЕДИНЕТИ: Македонците во Малта денес излегуваат на мирен протест да го искажат револтот против францускиот предлог

Македонците во Малта денеска излегуваат на мирен протест пред француската амбасада во Валета за да го искажат своето незадоволство...
Вести

Македонски граѓани минуваат низ голгота: Заглавени на аеродром во Малта, летови презакажани до недогледно време

Патниците кои денеска требаше да дојдат од Скопје за Малта, но и од Малта за Скопје буквално се оставени да чекаат на аеродром до недогледно...
Вести

Оваа европска држава каде Македонците најчесто одат на печалба стекна колективен имунитет – веќе три недели нема ниту еден смртен случај

Властите во Малта соопштија дека државата е првата земја во ЕУ што веќе има постигнат колективен имунитет против коронавирусот. Властите...