Лука Циндриќ

Пронајдени се 18 резултати на тема „Лука Циндриќ“
Ракомет

Поранешниот играч на Вардар ќе го започне СП на уникатен начин- Лука Циндриќ им го затопли срцето на сите Хрвати (ФОТО)

Хрватскиот ракометен репрезентативец го следи модниот тренд кој го практикуваат многу спортисти ширум целиот свет. Имено поранешниот...
Ракомет

Хрватот повторно ги освои вардаровите срца: Столе му пиша дека не му стои жолто, а тој му одговори вака (ФОТО)

Лука Циндриќ уште во подготвителниот период најави дека ќе биде еден го главните играчи на Киелце во новата сезона. Хрватскиот репрезентативец...
Ракомет

Земјотрес во ракометниот свет: ПСЖ издвојува големо богатство, Циндриќ станува убедливо најскап ракометар во историјата

ПСЖ е спремен да издвои вистинско богатство за Лука Циндриќ, кој до вчера беше дел од Вардар, а ова лето се пресели во полскиот тим Киелце. Веќе...