љупчо пренџов

Пронајдени се 152 резултати на тема „љупчо пренџов“
Вести

Пренџов: Членовите од владеачкото мнозинство да се изјаснат зошто не се појавија на Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност и Агенцијата за разузнавање

Љупчо Пренџов, пратеник во Собранието во своето гостување на Радио Лидер говореше за Комисија за надзор над работата на Агенцијата...
Вести

Пренџов: Власта денес не дојде во собранието, поради тоа што се случува помеѓу СДСМ и ДУИ трпи безбедноста на разузнавачкиот сектор

Пред извесен период, до омене како претседател на Комисијата за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност и разузнавање,...
Вести

Пренџов: Ниту еден пратеник од нашата пратеничка група нема да ги поддржи под ултиматум бугарските уцени

СДСМ во последните 6 години трудејќи се да станат најдобрите комшии на соседите, тие станаа најголемите непријатели и крвници на македонскиот...
Вести

Пренџов: Граѓаните мора да се изјаснат на референдум, бидејќи доколку не излеземе и не го блокираме овој Договор тоа ќе е погубно по идентитетот, националноста и самиот македонски народ и македонска држава

Односите со Бугарија се на многу чувствително ниво овој период и ова прашање залужува и те каков треман, изјави пратеникот Љупчо Пренџов...
Вести

Пренџов до власта: Македонија не е Камбоџа, ќе се соочите и со револтот на граѓаните и со сиромаштијата во која ги втурнавте

Имаат уплав да се соочат со граѓаните на избори – БЕГААТ! Имаат уплав да се соочат со граѓаните на референдум – СЕ СПРЕМААТ ДА БЕГААТ,...
Вести

Пренџов до Груби: Ниту еден од опозициските пратеници нема да гласа за уставни измени, а ги има од власта кои што исто нема да гласаат!

Нека му пренесе некој на Вицепремиерот задолжен за ништо или попознат како “лево сметало” во владата дека од страна на опозициските...
Вести

Пренџов: Пратеничката група на коалицијата „Обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ едногласно ја поддржа ратификацијата на протоколите за членство на Шведска и Финска во НАТО

Денеска пратеничката група на коалицијата „Обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, сите пратеници едногласно сите ја поддржаа...
Вести

Пренџов ја кажа вистината зошто власта прави асимилација: Неспособни криминалци сте, дете од мајка ќе украдете за ден повеќе на власт

Два дена премиерот, не е појавен во салата, носи министри од култура до економија што немаат врска со овој предлог. Го донел и првиот...
Вести

Пренџов: Овој ребаланс на буџет петти по ред во овој собраниски состав можам да го окарактеризирам како чисто фијаско на СДСМ

Моментално како општество сме нападнати по две суштински основи, првата е достоинството, а втората е благосостојбата, ова се двете суштински...
Вести

Пренџов: Сѐ освен апсење и притвор на овие БИТАНГИ ќе го сметам за соучешништво на полицијата и подземјето против граѓаните и опозицијата

Овие БИТАНГИ попладнево нè нападнаа илијадници луѓе кои протестиравме против преговарачката рамка.  Полиција немаше ниту “за лек”....