левица

Пронајдени се 46 резултати на тема „левица“
Вести

Таравари и Апасиев потврдија: ВМРО-ДПМНЕ, Беса, Алтернатива, Алијанса за Албанците и Левица имаат ново парламентарно мнозинство

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, и генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во вечерва во изјава за ТВ...
Скопје

Левица: ДУИ и СДСМ ја губат локалната власт во главниот град, парламентарната опозиција обезбеди мнозинство со Советот на Скопје

Левица ја известува јавноста дека досегашната парламентарна опозиција во македонското Собрание, преку своите освоени советници во...
Вести

Мицкоски: Ги повикувам Левица да нè поддржат во општини каде што немаат свој кандидат, за возврат ќе ги поддржиме кандидатите на Левица

Без разлика на одлуката и однесувањето на раководството, ги повикувам симпатизерите на Левица да нè поддржат во општините каде немаат...
Вести

Мицкоски: Ние одиме по патот на рушење на овој корумпиран хибриден режим, дали Левица ќе биде дел од тој поход зависи од нив

Жалам што раководството на Левица ја одбива подадената рака за обединување со опозицијата против неспособноста, против криминалот,...
Вести

Мицкоски за Левица: Нашата цел е да ja поразиме неспособната власт на СДС и ДУИ, ако навистина ја делиме истата цел тогаш ги повикувам да ни се приклучат

Тоа што ВМРО-ДПМНЕ го има како цел е да ја порази оваа неспособна власт на СДСМ и ДУИ и секој кој ја има истата цел е добредојден. Тоа го...