куче

Пронајдени се 141 резултати на тема „куче“
Вести

Надлежните институции не преземаат ништо: Куче во Прилеп бојадисано и малтретирано од непознат сторител (ФОТО)

Фејсбук страната „Помош на животните Прилеп“ сподели фотографии и статус од куче кое претрпело тортура на себе. Имено тоа било малтретирано...
Занимливости

ЕМОТИВНА ПРИКАЗНА: Му го спасиле кучето од рак, им платил реклама на ветеринарите од 6 милиони на Супербол (ВИДЕО)

Дејвид МекНил, основач на компанијата WeatherTech, во знак на благодарност кон ветеринарите од ветеринарскиот факултет Висконсин-Медисон,...
Познати

И умрел на стомакот додека била пред породувањето: Српската пејачка проговори за трагедијата која ја преживеала (ФОТО)

Пејачката Миа Борисављевиќ минатата година стана мајка на малата ќерка Ема, но таа овој пат освен за убавата бременост откри што лошо...
Живот и стил

СЛЕП ПЕНЗИОНЕР САМ СИ ИЗГРАДИЛ КУЌА: Кучето му бил единствен помошник, а имало и такви кои го злоупотребиле

Русинот Владимир Крисанов, слеп пензионер од селото Зарицки во областа Разан, решил да изгради нова куќа со своето куче Дик, затоа што...
Живот и стил

Дедо и куче живееле заедно 10 години: Кога старецот починал, миленикот на неговиот гроб направил нешто трогателно! (ВИДЕО)

Верното куче толку многу го сакаше својот починат сопственик што не можеше да престане да копа на гробот на човекот, откако беил одведен...
Живот и стил

ВНИМАВАЈТЕ СО ДОМАШНИТЕ МИЛЕНИЧИЊА: Оваа жена ги изгуби рацете и нозете по бакнежот на нејзиното куче (ВИДЕО)

Американката Мери Трејнер добила ретка инфекција од бактеријата „Capnocytophaga canimorsus“ и ги изгубила рацете и нозете, откако се вратила од...