крвна група

Пронајдени се 24 резултати на тема „крвна група“
Занимливости

Кинеските научници со ново откритие: Кажаа која крвна група е најзагрозена, а која е најотпорна на коронавирусот

Луѓето со крвна група А се најподложни на зараза со коронавирус, додека оние со крвна група нулта се најотпорни, покажува резултатот...