крузер

Пронајдени се 19 резултати на тема „крузер“
Вести

Од силината експлозија се превртел крузер: Сателитски снимки ги покажуваат размерите на катастрофата во Бејрут (ВИДЕО)

Руската вселенска агенција „Роскосмос“ објави сателитски фотографии од пристаништето во Бејрут пред и по вчерашната експлозија....
Занимливости

Патување околу светот со луксузен крузер: Трае 245 дена, а за ова задоволство ќе треба да одвоите најмалку 75.000 евра (ФОТО+ВИДЕО)

Луксузниот норвешки крузер „Viking Sun“ следниот август тргнува на патување околу светот и за 245 дена ќе посети 59 земји, на секој континент....