криумчарење мигранти

Пронајдени се 19 резултати на тема „криумчарење мигранти“
Хроника

Карамбол на патот кон Демир Капија: Не застанал на полициски знак, па од кога бил запрен заедно со сувозачот и мигрантите почнале да бегаат

На 02.07.2022 во 19.00 часот на место викано „Клисура“ на автопатот А1, во близина на Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица...
Хроника

Драма кај Гевгелија: Не застанал на даден знак на полицијата, откако бил стигнат запрел и почнал да бега – во неговото возило пронајдени 28 мигранти, возачот фатен

На 13.12.2021 на автопатот Гевгелија – Скопје, полициски службеници од Полициска станица Гевгелија го лишиле од слобода К.А.(20) од Прешево,...