Ковид-19

Пронајдени се 2937 резултати на тема „Ковид-19“
Вести

Активни 21.891 случај, за еден ден 51 починат од коронавирус – Филипче бара трпение, разбирање и почитување на мерките

Според вчерашната статиститка на Министерството за здравство, во деноноќието меѓу вторникот и средата од направени 4.438 тестирања регистрирани...
Живот и стил

ИСТРАЖУВАЊЕ: Секој трет прележан ковид пациент има невролошки или психијатриски проблем, ова се најчестите појави

Во студија која опфатила 23.000 испитаници, од кои најголем дел од САД, е утврдено дека на секој трет преживеан ковид пациент, шест месеци...
Вести

Угостителските објекти се затвораат од утре: Без основни приходи ќе останат околу 30.000 граѓани, бараат итна финансиска помош

Угостителските објекти, како и угостителскиот дел од обложувалниците се затвораат од утре за гости. Ваква одлука вчера донесе владата...