коронавирус

Пронајдени се 4239 резултати на тема „коронавирус“
Вести

Откако избрзаа да ги укинат ограничувањата: Комисијата размислува за враќање на полицискиот час во три македонски градови

Поради зголемениот број нови случаи на заразени со коронавирус во дел од скопските општини, Тетово и Штип, на денешниот состанок на...
Вести

Оваа држава како мерка против коронавирусот од денеска го забранува сексот со лице од друго семејство и надвор од домот

Во Парламентот на Велика Британија денеска ќе биде претставен нов закон со кој се забранува каков било контакт, на јавни и приватни...
Вести

Мисајловски бара оставки од СДСМ: За пусти фотелји и гласови, во пик на епидемија, ја втурнавте цела држава во опасност!

Доста е, ОСТАВКИ ВЕДНАШ. Дали сте свесни дека СДСМ е нов кластер за пренесување на вирусот?!?!-посочува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Мерката за ослободување од работа на хронично болните лица, бремените жени, самохраните родители и другите ранливи категории граѓани продолжува да важи

Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно...