контрола

Пронајдени се 36 резултати на тема „контрола“
Општини

Претреси на подрачјето на СВР Штип, приведени седум лица, пронајдена дрога, при контрола во угостителски објекти биле затекнати малолетници

Во текот на вчерашниот ден (18.08.2022) СВР Штип согласно оперативниот план „Безбедно лето 2022“, презеде низа мерки и активности во областа...
Вести

МВР и Пазарна инспекција влегоа во 347 угостителски објекти: Приведени три лица поради дрога, констатирани повеќе прекршоци (ВИДЕО)

Во периодот од 00.00 до 04.00 часот полициски службеници од сите сектори за внатрешни работи во рамки на Бирото за јавна безбедност, во координација...
Хроника

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА НА ГОСТИВАРСКО ПОДРАЧЈЕ: Во две казина затекнати 5 лица без сертификат, меѓу нив и малолетник

На 08/09.01.2022 во периодот од 22,00 до 03,00 часот полициски службеници од СВР Тетово во содејство со Државен пазарен инспекторат спровеле акциска...
Хроника

Контроли во угостителски објекти во Тетово: Приведени странски државјанки за нелагален престој, казнети лица за пушење во локали

При контрола на угостителски објект во Тетово приведени се три странски државјанки за нелегален престој, додека гостиварчанец поради...
Хроника

На подрачјето на Охрид и Струга извршена контрола на 87 возила кои вршат јавен превоз на патници – 25 од нив упатени на технички преглед

При сообраќајни контроли извршени на 19.10.2021 година во времето од 08 до 12: часот, полициските службеници на подрачјето на Охрид и Струга,...
Хроника

ИНСПЕКЦИИТЕ ПУШТЕНИ НА НАЈЈАКО:Приведен сопственик на угостителски објект на автопатот Гостивар-Тетово, затекнати и 5 странски танчерки, ова се деталите

Вчеравечер 2/3 октомври од 23 до 3 часот, полициски службеници на СВР Тетово во содејство со Државниот пазарен инспекторат спроведоа акциска...