комисија

Пронајдени се 46 резултати на тема „комисија“
Вести

Пренџов: Членовите од владеачкото мнозинство да се изјаснат зошто не се појавија на Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност и Агенцијата за разузнавање

Љупчо Пренџов, пратеник во Собранието во своето гостување на Радио Лидер говореше за Комисија за надзор над работата на Агенцијата...
Вести

Ќе се разговара за Гоце Делчев и за учебниците по историја: Што е “ставено на маса“ пред македонско-бугарската комисија?

Мешовитата комисија за историски и образовни прашања ќе се состане в четврток и петок, а на дневен ред се забелешките дадени од бугарската...
Вести

Андоновска: ВМРО-ДПМНЕ и централната комисија за здравство препорача департизација на комисија за заразни болести, корисни мерки треба да се носат за здравјето на граѓаните

„Од самиот почеток на оваа пандемија, уште пред да го имаме првиот случај централната комисија на ВМРО-ДПМНЕ излезе со свои мерки, излезе...
Вести

Продолжува состанокот на Комисијата за историски прашања, на маса учебниците за седмо одделение и ликот и Гоце Делчев

Продолжува 13. состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања помеѓу Македонија и...
Вести

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Дали Владата со оваа проекција признава дека предизборните ветувања биле лажни?

Дали владата со дел од проекциите до 2025 уште од сега признава дека предизборните ветувања за просечна плата од 34.000 денари, минимална...
Вести

Гоце Делчев, средновековниот и раноосманлискиот период – теми на новиот состанок на Комисијата

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската...