комисија за заразни болести

Пронајдени се 49 резултати на тема „комисија за заразни болести“
Вести

„Секој ден е нов пик, вчерашната бројка од 641 заболени е вина на Комисијата, која треба да се замени со нова Специјална комисијата од експерти“

Власта и Комисијата за заштита од заразни болести немаат никаков кредибилитет и не можат да се справат со корона кризата. Секој четврти...
Вести

„Комисијата за заразни болести се стави во функција на извршител на Заев, епилогот е околу 6.000 заболени во октомври“

Комисијата за заразни болести потфрли во целост. Наместо како лекари се поставија како политичари. Епилогот е скоро 6.000 заразени од...
Вести

Доколку не се намали бројката нема да се скрати работното време само на кафеаните и моловите- еве што ќе предложи Комисијата набрзо!

Комисијата за заразни болести на редовниот состанок денеска нема донесено нови препораки во однос на понатамошно спречување на ширењето...
Вести

ФАКТОР: Комисијата за заразни болести со предлог во недела да не работи ништо, работното време на кафулињата до 22 часот

Членови на Комисијата за заразни болести викендов прават анализи за начинот на кој што се пренесува корона вирусот, поради што може...
Вести

ИТЕН СОСТАНОК ВО КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ- ќе следува ли нов карантин по рекордниот број на новозаразени денеска?

Министерството за здравство информира дека во моментов се одржува консултација на Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче со...