колач

Пронајдени се 23 резултати на тема „колач“
Храна и пијалаци

Го гали непцето со НЕСТВАРНИОТ ВКУС, се прави речиси сам: Најсочиот колач со мандарини за кој ви се потребни 5 МИНУТИ

Се ќе биде готово дур да трепнете, ќе ја ставите тортата во рерна и се што треба да направите е нетрпеливо да цупкате покрај шпоретот...