Кочо Анѓушев

Пронајдени се 46 резултати на тема „Кочо Анѓушев“
Вести

Заев го осуди Анѓушев по инцидентот со новинарите: „Тој како професор често го користи фломастерот“

Премиерот Зоран Заев го осуди однесувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев кој на брифинг фрли фломастер кон новинарите. -Разговаравме...
Вести

Афера ја тресе Грција: Компанијата која му плати на Анѓушев 4,8 милиони евра била пред банкрот, опозицијата се сомнева во политички поткуп

Многу прашања, но и јасни обвинувања пристигнаа од грчката опозиција во врска со “скандалот за поткуп”, кои произлегоа од скандалот...
Македонија

Скандалите продолжуваат: Компаниите на Анѓушев се омрсиле со 4 нови државни бизниси, тој излажа дека нема да работи со државни институции 

Фирми на Вицепремиерот Кочо Анѓушев и покрај ветувањето дадено пред граѓаните дека неговите фирми нема да учествуваат на државни тендери,...
Вести

Арсовски: Анѓушев ја потценува интелегенцијата на граѓаните додека ги полни своите фирми и фирмите на своите најблиски со тендери!

Вицепремиерот за грантови и тендери, Кочо Анѓушев ја потценува интелегенцијата на граѓаните додека ги полни своите фирми и фирмите...
Вести

Анѓушев лаже како Заев: Ветуваше дека неговите фирми нема да добиваат тендери, а скандалозното доделување пари само расте

Вицепремиерот Кочо Анѓушев пред неполна година ја убедуваше јавноста во емисијата Топ Тема на Телма телевизија дека нема да дозволи...
Вести

Анѓушев вели дека е на истата страна на НВО, но промена на трасата на гасоводот низ Водно ќе значела одолжување на градбата

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев вели дека апсолутно ги поддржуваат невладините организации кои се загрижени за Водно...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Додека граѓаните осиромашуваат, Заев и Анѓушев криминално ја претвораат државата во сопствена фирма

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Република Македонија е на колена. Од опозициската партија во соопштение пишуваат дека насилство, убиства, уцени,...
Вести

„Постои реален сомнеж дека средствата предвидени од владата, согласно досегашната практика ќе завршат во фирми блиски на СДСМ кои го поддржуваа Заев во антидржавните политики“

Единствениот економски план на владата е планот за зголемување на банкарските сметки на фирмите на Заеви и на Кочо Анѓушев. Обичните...