кенија

Пронајдени се 28 резултати на тема „кенија“
Вести

Овој “ѕвер“ се нема појавено повеќе од 100 години: Погледнете го мистичниот леопард во уникатен момент (ФОТО+ВИДЕО)

Мистичното суштество со својата камера го овековечил британскиот фотограф Вил Бурард Лукас во дивините на Кенија. Црниот леопард е...